Neue Alno’nun çevre bilincini ve sürdürülebilir yaşamı destekleyen eski CEO’muz Thomas Kresser ve belediye başkanı Bernd Poggemöller, Cube30’daki Alno Löhne showroom’un önüne bir kış ıhlamur ağacı dikti. Neue Alno'nun MADE FOR LIFE inancı, Löhne'de ki destek verdiği ağaçlandırma ile uluslararası bir marka olarak bu mutfak kentine bağlılığının altını çiziyor.

ALNO'da her gün daha da iyi olmak için elimizden geleni yapıyor ve geliştiriyoruz. Bu, müşterilerimize yaşamlarına ve yaşam alanlarına mükemmel şekilde uyum sağlayan mutfaklar üretmeye devam etmenin tek yolu. Bunun gerçekleşmesini sağlamak için, usta zanaatkarlarımız, uzun yıllara dayanan deneyimlerden ve son teknolojilerden yararlanmanın yanı sıra olağanüstü kalite yönetimi ve uzmanlıklarından da yararlanırlar.

Aynı zamanda, bugünün standardını belirlemek için yarının en yenilikçi isteklerini ve ihtiyaçlarını defalarca araştırıyoruz. Bu hem teknolojimiz hem de çevremiz için geçerlidir. Bu nedenle, PEFC onaylı sürdürülebilir kaynak kullanımına kesintisiz bağlıyız, bu da sadece müşterilerimizin taleplerini değil aynı zamanda kendi taleplerimizi de karşılamamızı sağlıyor.

ÜRETİM & ÇEVRE

Alno mümkün olan her yerde, üretimden kalan tüm ahşap atıklar enerji için kullanılır. Büyük miktarda ahşap atıktan kaçınır ve hammadde ahşabını en iyi şekilde kullanır. Mümkün olduğunca sürdürülebilir orman yönetiminden ahşap ve ahşap esaslı malzemeler kullanır.

PEFC verilerimiz her yıl bağımsız belgelendirme kuruluşları tarafından incelenir.

2019 yılının başlarından beri, Alno yeniden lüks pazara odaklandı. Uluslararası mimari ve istekleri ile karakterize edilen sofistike iç mekânlar, özel talepleri de beraberinde getirdi.

Bu giderek artan uluslararası projeler, Alno'nun üretimini mevcut CARB 2 malzeme standardına dönüştürmesine neden oldu.

GERİ DÖNÜŞÜM

Ambalajlama söz konusu olduğunda, mümkün olduğunca Strafor kullanmaktan kaçınıyoruz ve karton tercih ediyoruz. Kartonun atılması kolaydır ve geri dönüştürülmüş malzeme kullandığımız için eko-dengesi neredeyse nötrdür. Eski elektrikli ev aletlerini geri dönüşüm sisteminde ustalıkla elden çıkarıyor, mutfak lavabosunu hurda metale gönderiyor ve tüm ahşap parçalar çevre dostu enerji üretimi için kullanılıyoruz.

Elektrikli cihazlardan bahsederken, çeşitli üreticilerin enerji verimliliği sınıfına ve yaşam döngüsü değerlendirmesine özellikle dikkat etmeniz öneririz. Bu para kazandırır ve çevreyi korur.

MALZEMELER

Gerçek ahşap veya seramik, cam veya lake olsun – tüm mutfak modellerimiz en kaliteli teknoloji ile en kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Bu malzemeler sadece benzersiz özelliklere sahip değil, aynı zamanda istediğiniz her kombinasyon ve varyasyona uyum sağlayacak tasarımlara sahiptir.

Birçok farklı malzemeyle çalışmamıza rağmen, hepsinde ortak olan bir şey var: Estetik ve işlevselliklerini yıllar sonra bile koruyacakları kadar yüksek kalite.

MADE IN GERMANY

El işçiliği, birinci sınıf malzeme ve en yüksek teknik hassasiyet seviyesi, ilk günden beri eşsiz başarı hikayemizin yapı taşlarını oluşturmuştur. Bu sebeple mutfaklarımızın ömrünü ve güvenilirliğini güvence altına almak için hammaddeden montaja kadar tüm iç iş süreçlerimiz en yüksek kalite standartlarına tabidir.

Ve bu en küçük detaylara kadar aynıdır. Çünkü odak noktamız her zaman, insanları mutfaktan beklentileri ve talep edilen istek ve ihtiyaçları olmuştur. Bu nedenle, ALNO her zaman her türlü zorluk için iyi hazırlanmıştır. Beklediğiniz gibi: Made in Germany.